✳♈❋ خانــواده من ❋♈✳

.×.×.×.×.پرپروک يعنی پروانــــــــه.×.×.×.×.

راهنمـــاي خــــريد سيســموني

1393/1/17 3:34
نویسنده : خاله ی مهربون
537 بازدید
اشتراک گذاری
 لباس نوزاد

 

  لباس نوزاد باید نرم و راحت باشد و هیچ‌گونه دگمه یا درز آزار دهنده‌ای نداشته باشد.
 •     لباسی را انتخاب کنید که دگمه‌های آن به‌راحتی باز شود، چون باید لباس‌های نوزاد را چندین بار در روز عوض کنید و همچنین تعویض پوشک او اینگونه آسانتر صورت می‌پذیرد.
 •    به سایز لباس نوزاد توجه ویژه‌ای داشته باشید و از پوشاندن لباس‌هایی که جذب و تنگ است خودداری كنید کودک شما خیلی سریع رشد می‌کند و اندازه‌های او تغییر می‌کند؛ بنابراین آزادی و راحتی کودکتان را فراموش نکنید.
 •    لباس نوزادتان را طوری انتخاب کنید و به او بپوشانید که عرق نکند. از گرم نگه‌داشتن بیش از حد نوزادتان با لباس خودداری کرده و به دمای اتاق و دمای بدن نوزادتان توجه كنید.
 •   از پوشاندن و گرم کردن زیادی نوزاد به‌فرض سرماخوردگی خودداری کنید.
 •   لباسهایی انتخاب کنید که از الیاف نرم بافته شده باشند و در ناحیه‌ی یقه و مچ‌های دست و پای آن از کش‌دوزی و یا کشبافتهای سفت و محکم استفاده نشده باشد.
 •   درزهای لباس نوزاد را بررسی نمایید، باید پاک دوزی شده باشند تا زبر و خراش دهنده نباشند.
شیشه شیر 

بیشتر سرشیشه ها از جنس سیلیکون یا لاتکس در اشکال گوناگون  است. سوراخ سر شیشه ها نیز بزرگ یا کوچک است تا سرعت خروج مایعات از آنها متغیر باشد. 
شما می توانید چند سرشیشه را امتحان كنيد تا ببینید  نوزادتان کدام یک را بیشتر دوست دارد. سوراخ سرشیشه ها را مرتب چک کنید تا ترک نداشته باشد و راه آن مسدود نباشد. سرشیشه هایی را که تغییر رنگ داده یا پاره شده تعویض  كنيد چون ریسک اختناق را افزایش می دهد. قبل از استفاده از شیشه های شیر یا سرشیشه ها برای بار اول حتما آنها را در قابلمه آب جوش به مدت 5 دقیقه بجوشانید و استرلیزه کنید. پس از آن، هر بار پس از استفاده شیشه ها و سرشیشه ها را با آب گرم و ماده شوینده مناسب بشویید. به نوزاد تنها شیر مادر یا شیر خشک را در شیشه دهید، نه آب یا آبمیوه. شیر خشک را طبق دستوری که، روی آن نوشته شده است مخلوط کنید. افزودن آب زیاد به آن باعث رقیق شدن شیر خشک و تغذیه ناکافی نوزاد می شود. افزودن آب کم هم باعث غلیظ بودن آن می شود و برای معده و کلیه نوزادتان مناسب نيست.

 


 

کفش نوزاد

پس از يک سالگي که کودکان راه رفتن را شروع مي‌کنند توصيه مي‌شود تا 2،3 ماه اول فقط از کفش‌هايي که جنبه محافظتي دارند، استفاده شود تا مقداري تکامل راه رفتن بيشتر شود، ولي بعد از اين مدت از کفش‌هايي که کف بيروني و ديواره‌هاي جانبي نسبتا محکمي دارند، استفاده شود تا اجازه ندهد پاها يا انگشتان هنگام راه رفتن به هر سويي منحرف شوند و توصيه مي‌شود کفش‌هايي که کف داخلي آنها مختصري برجسته يا به‌عبارت ديگر قوس‌دار است انتخاب كنيد و پاشنه کفش بايد حدود 1تا 5/1 سانتي‌متر باشد.

 


 

کالسکه
 • طمینان حاصل کنید که کف کالسکه به اندازه کافی پهن است تا از چپه‌شدن آن جلوگیری کند.
 • دنبال کمربندها و تسمه‌های ایمنی باشید که به طور محکم به چارچوب کالسکه بسته شوند.
 • کاربرد سگگ‌های کمربند ایمنی باید ساده باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که چرخ‌های کالسکه را می‌توان به طور ایمن با ترمزهایش قفل کرد.
 • اطمینان یابید که شکاف‌هایی که پاهای نوزاد را از آن رد می‌کنید، هنگامی که کالسکه را برای حمل نوزاد استفاده می‌کنید،‌ قابل بسته‌شدن هستند.

 


 

تخت کودک

جنس تختي كه انتخاب مي كنيد بايد با دكوراسيون كل اتاق همخواني داشته باشد. به اين ترتيب كه مثلا  اگر اتاق سنتي است، تخت چوبي مناسب تر است. به هر حال بايد تختي را انتخاب كنيد كه با ساير مبلمان اتاق كودك همخواني داشته باشد. انواع فلزي، تركيب چوب و فلز و پلاستيك فشرده نيز در بازار موجود است كه بنا به سليقه مي توانيد محبوب‌ترين را انتخاب كنيد.
پسندها (0)
شما اولین هوادار باشید!
نظرات (0) ارسال نظر