خانواده منخانواده من، تا این لحظه 5 سال و 10 ماه و 27 روز سن دارد

✳♈❋ خانــواده من ❋♈✳

دانستنی: مورچه یا پاندا

1396/6/21 4:53
نویسنده : خاله ی مهربون
150 بازدید
اشتراک گذاری

مورچه ها دنیا ی عجیبی دارند، با وجود این که جثه کوچکی دارند یکی از پرکارترین و قوی ترین موجودات هستند. آن ها بسیارپرکار و کنجکاو هستند  و به دسته های مختلفی تقسیم می شوندکه یک نمونه آن مورچه پاندا است.

مورچه یا پاندا

قاتل گاو:

دیدن یک مورچه بسیار کوچک با استایل خرس پاندا جذاب است این گونه از مورچه ها با اولین بار در سال 1938 در شیلی مشاهده شدند به دلیل شباهتشان به خرس پاندا آن ها را مورچه های پاندا نامیدند.

این مورچه ها در حقیقت نوعی زنبور بدون بال هستند که به دلیل نیش قوی به آن  لقب قاتل گاو داده اند.

مورچه یا زنبور:

این مورچه یا در واقع زنبور نادر، موجودی مخملی با نام علمی Euspinolia militaris که زیست گاه اصلی آن کشور شیلی است ولی در مناطقی از مکزیک، نوادا، تگزاس، کالیفرنیا، یوتا و آریزونا نیز یافت می شود. طول این حشره به 8 میلی متر می رسد.

دردناک ترین نیش در تمام حشرات:

ظاهر مورچه پاندا بسیار زیبا است و هرکسی را وسوسه می کند تا لمسش کند اما فریب این ظاهر را نخورید و هیچ وقت  آن ها را بدون پوشش مناسب لمس نکنید! مگر ان که تحمل یکی از درد ناک ترین نیش ها در میان کل حشرات را داشته باشید.

مورچه با نام مستعار پاندا:

این گونه های جالب به علت این که به خرس پاندا شبیه است با نام مستعار مورچه پاندا شناخته می شود.

این گونه که شبیه مورچه کرکی است در واقع یک گونه از زنبور بدون بال  با نام زنبور قاتل گاو می باشد و نام مستعار قاتل گاو به این علت است که نیش دردناک این زنبورها برای به زانو در آوردن یک گاو کافی است.

نیش پاندا قدرت مند است و می تواند هر چیز و هر کسی را که در مسیر او قرار دارد و موجب آزار او می شود زمین گیر

مورچه یا پاندا

پسندها (0)
شما اولین هوادار باشید!
نظرات (0) مشاهده جعبه ارسال نظر
انصراف