زنان

✳♈❋ خانــواده من ❋♈✳

.×.×.×.×.پرپروک يعنی پروانــــــــه.×.×.×.×.

پست ثابت

+ بازدید :
+ نوشته شده در چهارشنبه 21 شهريور 1396ساعت 4:36 توسط خاله ی مهربون

سرطان تخمدان؛ یک قاتل خاموش

خبرهای زیادی می‌شنویم یا می‌خوانیم که زنان بسیاری به علت ابتلا به سرطان‌های دستگاه تناسلی و البته تشخیص دیرهنگام جان خود را از دست می‌دهند. ممکن است این به ذهن‌تان برسد که فرد یکباره بیمار شد و از پا درآمد، درحالی‌که حقیقت چیز دیگری است. 
 


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 366
+ نوشته شده در پنجشنبه 26 فروردين 1395ساعت 0:00 توسط خاله ی مهربون |

غذاهایی که زن‌ها باید روزانه مصرف کنند

وب سایت فرادید: زنان باید برخی از غذاها را در رژیم غذایی روزانه خود جای دهند تا علاوه بر دریافت مواد مغذی به فرآیند کاهش وزن خود نیز کمک کنند.
 


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 290
+ نوشته شده در پنجشنبه 29 بهمن 1394ساعت 1:16 توسط خاله ی مهربون |

ساعت های طولانی پشت میز ننشینید!

اینها راهکارهای باورنکردنی برای نشستن‌های کشنده پشت میز است،و هشداری برای بلند شدن از پشت میزها!

 
 

ادامه مطلب
خانواده,زنان + بازدید : 298
+ نوشته شده در پنجشنبه 15 بهمن 1394ساعت 8:32 توسط خاله ی مهربون |

فریز کردن تخمک؛ سوالاتی پیرامون فریز تخمک‌ها از پزشکتان و خودتان

اگر شما قصد دارید این بخش کوچک از وجودتان را برای آینده فریز کنید، ما به برخی از سوالاتی که باید از پزشکتان یا خودتان بپرسید، پاسخ داده‌ایم.

 
 

ادامه مطلب
زنان,مادر و کودک + بازدید : 533
+ نوشته شده در دوشنبه 25 آبان 1394ساعت 16:46 توسط خاله ی مهربون |

چرا دردهای دوران تخمک‌گذاری نباید نادیده گرفته شوند

فرایند تخمک‌گذاری همه‌ی زنان کاملا محسوس نیست. گرچه محسوس بودن این فرایند ضرورتا عامل هشدار دهنده محسوب نمی‌شود، اما دردهای دوران تخمک‌گذاری نباید نادیده گرفته شوند.

 
 

ادامه مطلب
زنان + بازدید : 577
+ نوشته شده در دوشنبه 25 آبان 1394ساعت 16:45 توسط خاله ی مهربون |

جوان سازی طبیعی واژن

وب سایت نی نی بان: شستشوی مدام لب‌های واژن غیرضروری است و بهتر است از پاک کننده‌های ملایم برای شستشو استفاده کنید نه صابون‌های تند.
 


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 829
+ نوشته شده در دوشنبه 25 آبان 1394ساعت 16:31 توسط خاله ی مهربون |

آی یو دی چطور از بارداری پیشگیری می کند؟

خیلی از خانم‌هایی که قصد جلوگیری از بارداری دارند برای پیشگیری از به هم خوردن تعادل هورمون‌ها از آی یو دی مسی استفاده  می‌کنند و آن را بهترین راه‌حل برای پیشگیری از بارداری می‌دانند.


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 1243
+ نوشته شده در سه شنبه 24 شهريور 1394ساعت 19:14 توسط خاله ی مهربون |

در هر قاعدگی چه مقدار خون از دست می دهید؟

سایت نی نی بان: دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند، اهمیت ویژه‌ای دارد.بروز اولین قاعدگی در دختران جوان نباید موجب ترس و نگرانی آنها شود. این امر نشان می‌ دهد که آنها سالم هستند و آمادگی مادر شدن را در آینده دارند.
 


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 451
+ نوشته شده در سه شنبه 24 شهريور 1394ساعت 19:13 توسط خاله ی مهربون |

راهنمای سلامت برای زنان پرمشغله!

"من به طرز دیوانه‌کننده‌ایی پر مشغله‌ام."
به طرز دیوانه‌کننده‌ای پر مشغله، به چه معناست؟ یعنی ما دیوانه‌ایم؟ یا فقط کمی بیشتر از مشغول بودنِ ساده است؟ چه موقع اجازه داریم برای توصیف زندگیمان اینچنین سخن بگوئیم؟
کارهای روزانه هرگز تمامی ندارد. تقویم‌های ما با رنگ‌های چندگانه آزادی ما را در خود بلعیده‌اند. در این جریان، عادت‌های خوب، مانند ورزش و برنامه‌ریزی برای جذب غذاهای مغذی در کنار کار، منتظر پسر تلفنچی ماندن و یا بردن بچه‌ها به کلاس‌های مختلف و یا کلاس ورزش نیز جای دارد.

پس چطور از این مشغله‌های دیوانه‌وار رها شویم؟ یا حداقل از تاثیر آن بر سلامتمان کم کنیم؟ به‌عنوان یک پزشک و مسول یک مرکز سلامتی در زندگی شخصی‌ام و فردی که تازه مادر شدن را تجربه می‌کنم و مدیر همانگ‌کننده‌ی شام و یا مسول تمام شدن پوشک بچه و ماموریت‌هایی در مسائل شخصی‌ام، حس سقوط از پشت سر را دارم. اما در عین می‌دانم که می‌توان کارهایی هر چند جزئی برای حل این معضلات یافت.

این دلیل پدیدار شدن ستون جدید ماست: راهنمایی زنان پرمشغله. توصیه‌های عملی و اطلاعات پزشکی و همچنین دیدگاه‌های شخصی را می‌توانید در این ستون ‌بیابید (چون‌که من هم درست همین جا و در سنگر شما هستم.) من هم به دنبال اطلاعات علمی و مقالات مفید و یا ساختگی هستم. زیرا اگر تنها ۲۵ دقیقه زمان داشته باشید، باید آن‌را صرف انجام چیزی کنید که دوست دارید. بخواهید. کار کنید.
۵ کاری که می‌توانید از همین امروز انجام دهید و علم نشان داده سلامتتان را بهتر می‌کند، استرستان را کم و انرژیتان را افزایش می‌دهد، هم اکنون شروع ‌کنید. کارهایی برای انجام داریم اما زمانی برای «دیوانگی» نداریم.


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 421
+ نوشته شده در چهارشنبه 24 تير 1394ساعت 21:31 توسط خاله ی مهربون |

ویتامینی که زنان نیاز دارند و نمی دانند!

شاید عجیب باشد که بخواهیم یک مطلب را به طور کامل به یک ویتامین خاص اختصاص دهیم. اما ویتامینی که قرار است اینجا معرفی کنیم کمی ناشناس است و احتمالا بسیاری از شما نام آن را نشنیده اید: ویتامین K2. 
 


ادامه مطلب
زنان + بازدید : 538
+ نوشته شده در دوشنبه 14 ارديبهشت 1394ساعت 14:06 توسط خاله ی مهربون |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 صفحه بعد